Yaşam

Apple Çalışanları İçin Üretilen Ayakkabılar, “Ev mi Alıyoruz?” Dedirten fiyattan satışa sunuldu

Apple, günümüzde akıllı cihazları ve bilgisayarları dışında neredeyse elektronik olmayan hiçbir şeyi (temizlik bezleri hariç) satmıyor. Ancak şirketin ilk yıllarında durum böyle değildi. Gökkuşağı renklerinden oluşan elma logosuna sahip olan firma, popüler olmaya başladığı yıllarda dünyaca ünlü markalarla yer almakta, Ayrıca aksesuar ve giysi satar veya dağıtır.

Bu dağıtımlardan biri de 1990’lı yılların ortalarında düzenlenen “Ulusal Satış Konferansı”nda gerçekleşti. Apple, Omega Sports iş birliği ile üretilen ve üzerinde logo bulunan” elma Etkinlikte çalışanlarına ”yazısıyla ayakkabılarını dağıttı. Bu ayakkabılardan birkaçı geçtiğimiz günlerde satışa çıktı.

1990’ların Apple’ından giyilmemiş ayakkabılar:

O dönem sadece Apple çalışanlarına ait olabilen “Omega Sports Apple Computer Sneakers” Sothebys’de satışa sunuldu. Tamamen yeni durumda olduğu belirtilen tek bir ayakkabı için talep edilen fiyat vergiler hariçtir. 50 bin dolar (1 milyon 346 bin TL).

Elbette buradaki “tamamen yeni” ifadesi, ayakkabıların hiç giyilmemiş olduğu anlamına gelir. 10 yıl önce üretildi Bahsedilen ayakkabıların yaşlarından dolayı çevrelerinde yapışkan izleri, sararma ve beyaz izler mevcuttur. Çift alanların eline geçecek olan ayakkabının durumu ise gizemli bir kutuyu açmaya benziyor.

ibradiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu