Ekonomi

Bakan Kurum: 3 bin geçici sığınak yapılıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Emlak Konut tarafından yaklaşık 15 bin kişinin barınacağı 3 bin bağımsız bölümden oluşan kesikli barınma alanının yapılacağı bölgede incelemelerde bulundu. Adıyaman’da kurulacak.

313 dönüm alan üzerine prefabrik ve çelik konstrüksiyon olarak inşa edilecek olan süreksiz yaşam alanında binalar ısı ve su yalıtımlı 25 metrekareden oluşacak. Kesintisiz yaşam alanlarında ise bir ailenin ihtiyaç duyabileceği sıcak su, tuvalet, banyo, mutfak, salon ve yatak odası minimum ölçülerde olacak. Kesintisiz barınma alanları ise sağlık birimi, kreş, cami, lojistik birim, idare binası, çocuk oyun alanları, spor sahaları ve yürüyüş alanları ile birlikte tasarlandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Adıyaman’a geldi ve Adıyaman Üniversitesi ile Büyükkavaklı Köyü çevresinde kurulan konteyner kent, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Emlak Konut. 3 bin prefabrik ve çelik konstrüksiyondan oluşan süreksiz barınakların yapılmaya başlandığı alanda incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum, TOKİ ve Emlak Konut tarafından 313 dönüm alan üzerine inşa edilecek 3 bin kesintili yaşam ünitesinin inşaatı alanındaki çalışmalar ve yaklaşık 15 bin depremzede için çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. canlı.

KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Her bir yaşam ünitesinin titreşime karşı güçlü ısı yalıtımlı hafif çelikten üretildiği bilgisini veren Bakanlıktan yapılan açıklamada, kalıcı konutların yerini alması için tasarlanan bu yaşam ünitelerinin her türlü darbeye karşı dayanıklı olarak tasarlandığı belirtildi. mevsimsel etkilerden

313 dönüm alan üzerine prefabrik ve çelik konstrüksiyon olarak inşa edilecek olan süreksiz yaşam alanında binalar ısı ve su yalıtımlı 25 metrekareden oluşacak.

Geçici yaşam alanlarında minimum ölçülerde bir ailenin ihtiyaç duyabileceği sıcak su, tuvalet, banyo, mutfak, oturma odası ve yatak odası bulunacaktır. Kesintisiz barınma alanları ise sağlık birimi, kreş, cami, lojistik birim, idare binası, çocuk oyun alanları, spor sahaları ve yürüyüş alanları ile birlikte tasarlandı. Kesintisiz barınma alanlarının inşaatı kısa sürede tamamlanarak afetzedelere teslim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu