Haber

Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı Anketlerde Önde

Bilecik’in 12 mahallesinde 1.972 kişiyle yüz yüze anket yapılırken, Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı’nın ismi açık ara öndeydi.

Yapılan ankette, Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığı için Melek Mızrak Subaşı ismi açık ara öndeydi. Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde Bilecik’te siyasetin nabzı yüksekken, hangi adayın olacağı sorusu ortaya çıktı. Seçmenin hangi yönde karar vereceği anketlere yansıyor. Siyasi partiler ve ittifaklar arasındaki rekabet devam ederken yerel seçimlerde adayların kim olacağı merak ediliyor. Bu anlamda çalışmalarını sürdüren ve Bilecikliler tarafından çok sevilen Melek Mızrak Subaşı, son anketlerde öne çıktı.

Melek Mızrak Subaşı’nın oy potansiyeli yüzde 58,6’ya çıktı

12 farklı mahallede tesadüfi ve kota örnekleme yöntemleriyle 18 yaş üstü 1.972 kişiye yüz yüze uygulanan anketler sonucunda Melek Mızrak Subaşı’na oy vereceğini söyleyenler ile daha fazla oy kullananların toplam oranı belirlendi. Oy kullanma ihtimali yüzde 49,7 olurken, AK Parti MHP ortak girişiminde adaya oy vereceğini söyleyenler ile oy verme ihtimali yüksek olanların toplam oranının yüzde 31,7’de kalması dikkatlerden kaçmadı. Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı’nın farkındalığı yüzde 81,2 iken, Belediye Başkanına Oy Verme Eğilimi araştırmasında kararsız seçmenler dikkate alındığında, Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı’nın oy potansiyelinin yüzde 58,6 olduğu görüldü.

‘Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı’nın belediye başkanlığı performansına 10 üzerinden kaç puan verirsiniz?’ Soruya 6 ve üzeri puan verenlerin oranı yüzde 69,3 olurken, 9 ve 10 puan verenlerin oranı ise yüzde 33,1 gibi yüksek bir orana ulaştı. Lider V. Melek Mızrak Subaşı’nın performans puanı ortalaması 10 üzerinden 7,19. Melek Mızrak Subaşı, vatandaşların sorunlarına çözüm üretme becerisi açısından yapılan ankette yüzde 51,4 geçer puan almayı başardı. Elde edilen veriler ışığında yapılan genel değerlendirmelerde; Melek Mızrak Subaşı’nın her fırsatta kamuoyuyla etkileşime geçmesinin, samimi ve dürüst bir izlenim bırakmasının etkili olduğu belirtildi. – BİLECİK

hendek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu