Haber

“En İyi Gölet Anları Sizsiniz”

Gölcük Belediyesi, çalışanları ile oluşturduğu Sarsıcı Vefa Yardım Ekipleri ile ilçeye yerleşen depremzedeleri konutlarında ziyaret ederek, taleplerine çözüm üretiyor.

Gölcük Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem felaketinin ardından ilçeye yerleşen depremzedelerin ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt verebilmek için deprem vekil grupları oluşturdu. Belediye bünyesinde çalışanlardan oluşan ekipler, ilçede depremden etkilenen yaklaşık 3600 vatandaşı tek tek ziyaret ederek taleplerini öğreniyor ve analizleri için gerekli uygunluğu sağlıyor. Gelen talepler doğrultusunda gruplar önce manuel engelli sandalyelerini 2 depremzedeye konutlarında teslim etti.

DEPREM MAĞDURLARININ TALEPLERİ KAYDEDİLDİ

Ayrıca Gölcük Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından hazırlanan özel yazılım ile; Depremzedelerin bilgi, istek ve eylemlerini kayıt altına alarak sistematik bir çalışma yürütür.

GÖLCÜK MİSAFİRLERİNİ EN GÜZEL ŞEKİLDE KARŞILAYIR

İlçedeki tüm depremzedeleri en doğru şekilde ağırlamak için çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “İlk günden bu yana deprem bölgesindeki yaraları sarmak için ekiplerimiz ile birlikte çalışıyoruz. Depremin olduğu gün. Deprem bölgesinden gelen misafirlerimiz için belediyemiz bünyesinde Deprem Vefa Yardım Ekipleri oluşturduk. Depremzedelerimize destek olmak isteyen değerli hemşehrilerimiz; Başkan Yardımcım Fikret Ormancıoğlu’na ulaşabilirler.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu