Haber

Oruç Baba İnan Kimdir, Kaç Yaşında, Ne İş Yapıyor? Oruç Baba İnan’ın Hayatı Hakkında Merak Edilenler

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Oruç Baba İnan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı. 2000 yılında yapılan üniversite sınavında OSS Türkiye birincisi olan İnan’ın başarılarla dolu bir kariyeri var. Küçük yaşta birçok başarıya imza atan Oruç Baba İnan’ın hayatı ve mesleği merak ediliyor. Peki Oruç Baba İnan kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor? İşte Oruç Baba İnan ile ilgili sorular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla bakan yardımcılarına atamalar yapıldı.

Karara göre 17 bakanlığa 68 bakan yardımcısı atandı. Göreve başlayan bakan yardımcıları arasında en dikkat çeken isimlerden biri de Oruç Baba İnan oldu.

OSS Türkiye’de ilklerden olan Oruç Baba İnan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak yeni görevine başladı.

Küçük yaşta birçok başarıya imza atan ve zorluklarla karşılaşan Oruç Baba İnan’ın hayatı ve kariyeri araştırılmaya başlandı. Gelin Oruç Baba İnan’ın hayatına birlikte göz atalım.

Oruçlu Baba İnan Kimdir?

Oruç Baba İnan, 1981 yılında Konya’nın Yunak ilçesine bağlı Çayırbaşı Köyü’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğreniminin ardından 2000 yılında üniversite sınavına girerek Türkiye birincisi oldu.

Oruç Baba İnan’ın Eğitimi ve Kariyeri

Oruç Baba İnan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okudu. Boğaziçi Üniversitesi’nden birincilikle mezun oldu. Üniversite sonrası iş hayatına başlayan İnan, ilk olarak Yıldız Holding’de Pazarlama Departmanında göreve başladı.

Daha sonra Yıldız Holding’de kendini geliştirerek üst düzey görevlerde bulundu. Bir dönem Konya Şeker Torku’nun Genel Müdürü olarak çalıştı. Turkcell Tüketici Teknolojileri Direktörü olarak da görev yaptı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına atandı. 2020 yılında Kastamonu Entegre A.Ş.’nin Genel Müdür Yardımcısı oldu. Halen görevine devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Haziran Salı günü aldığı kararla Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kaçır’ın yardımcılarından biri oldu.

ahirli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu