Haber

Söke Belediyesi’nden Sanayi Sitesinde yeşil alan, otopark ve yol çalışmaları

Söke-Milas Karayolu kenarında, yıkılan çöp dükkanlarının yerine Söke Belediyesi tarafından yeşil alan yapılıyor.

Söke Belediyesi otoyolu yanındaki alanda yeşil alan ve otoyola paralel olarak yol yenileme çalışmasına başlandı. Yürütülen çalışmalarda yaklaşık 5 bin metrekare yeşil alan oluşturulacak. Yapılacak çalışmalarda sanayi sitesine yaklaşık 20 bin metrekare yeni parke yol ve otopark alanı eklenecek.

Söke-Milas Karayolu kenarında Söke Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince oluşturulan yeşil alan çalışmalarında çevre düzenleme çalışmaları tamamlanırken, yeşil alanda da sulama sisteminin altyapısı tamamlandı. Yeşil alan alanında dolgu çalışmasına başlanacak olup, tesviye çalışması bittikten sonra yeşillendirme çalışmasına başlanacak.

Öte yandan yeşil alana paralel uzanan Çıraklık Eğitim Merkezi’nin arka tarafından Garnizon’a kadar uzanan Etraf Sokak’ta da Söke Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Şantiye Amiri grupları tarafından yol yenileme çalışması yapılıyor. . Çevre Caddesi ile birlikte yeşil alanın diğer tarafında, otoyolun yanındaki tali yolda da yeni parke döşeme yapılacak. İki yola da yaklaşık 20 bin metrekare parke taşı döşenecek.

Sanayi sitesi çevresinde oluşturulan yeşil alan ve otopark alanına yol yenileme çalışmalarını da ekleyen Söke Belediyesi’nin çalışmalarından memnun olduklarını belirten sanayi esnafı, Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’e teşekkür etti. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu