Teknoloji

Oppo, Vivo ve Xiaomi Telefonlara Uydu Bağlantısı Geliyor

Dünyanın en büyük yarı iletken ve telekomünikasyon şirketlerinden biri Qualcomm Barselona’da düzenlenen Portable World Congress (MWC 2023) kapsamında bir etkinlik gerçekleştirdi. Bu etkinlik, son dönemde akıllı telefon dünyasının konuştuğu yenilikçi özelliklerin tam ortasında geçiyor. uydu iletişimi Hatırlarsanız; ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 14 ailesi ile acil durumdaki telefonları uydularla iletişim kurmakizin vermişti.

Qualcomm geçen ay CES 2023Kapsamında Aslanağzı Uydu teknolojisini tanıttı. Bu teknoloji, uydu temasını Android telefonlara getirdi. İşte bugün yapılan açıklamalar, bu teknolojiyi kullanacak akıllı telefon üreticileriaçıklığa kavuşmuş.

İşte Snapdragon Uydu özelliğini kullanacak Android telefon üreticileri:

  • Oppo
  • in vivo
  • Xiaomi
  • motorola
  • onur
  • Hiçbir şey

İşte bu akıllı telefon üreticileri yakın zamanda Qualcomm’un Snapdragon Uydu özelliğini telefonlarına uydu bağlantısı özelliği sağlamak için kullanacaklar. entegre olacaklar . Ancak bu markaların hiçbiri şimdilik net bir takvim açıklaması yapmadı. Peki uydu bağlantılı Android telefonlar ile ne zaman buluşmaya başlayacağız? henüz net değil.

Samsung neden olmasın?

Apple’ın akıllı telefon sektöründeki en büyük rakibi elbette ki SAMSUNG . Uydu bağlantısı özelliği iPhone 14 ailesi ile birlikte tanıtılırken yukarıdaki listede Samsung’un neden yer almadığını merak etmiş olabilirsiniz. Açıklayalım; Samsung Electronics Mobile World CEO’su TM Roh, son birkaç hafta içinde açıklama yaptıVe Dediki: ” Doğru zamanlama, altyapı ve teknoloji hazır olduğunda, bu özelliği aktif olarak Samsung Galaxy ve mobil bölümümüz için de aktif olarak benimsemeyi elbette değerlendireceğiz.

almusajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu